Şeker Hastalığı ve Erken Doğum
Türkİye Maternal Fetal Tıp ve Perinatoloji Derneği'nin düzenlediği kongre için Türkiye'ye gelen ABD'nin Northwestern Üniversitesinden Prof. Dr. Boyd Metzger, gebe kadınlarda insülin direncinin arttığını ve bunun kalıtsal fonksiyon bozukluklarının çıkmasına neden olduğunu belirtti.

ZORUNLU SEZARYEN


Annedeki kan şekeri seviyesi ile gebelik olumsuzlukları arasında bir ilişki olduğunu ifade eden Prof. Dr. Metzger, gebelikteki kan şekerinin, hamilelikle bağlantılı riskleri doğrudan artırdığını vurguladı. Prof. Dr. Metzger, gebelikte şeker hastalığının erken doğum riskini ve sezaryenle doğum yapma zorunluluğunu artırdığını söyledi.  

Copyright © 2017 · Tüm Hakları Saklıdır · HastaAdam.com

Sorumluluk Reddi: HastaAdam.com adresindeki tüm bilgiler yalnızca genel bilgi amacıyladır, tıbbi tavsiye veya doktorunuzun tedavisi yerine geçmez. HastaAdam.com hiçbir şekilde kullanıcıların siteden elde ettikleri bilgileri kullanarak yaptıkları tıbbi tedavilerden sorumlu tutulamaz. HastaAdam.com aynı şekilde link verdiği sitelerden de sorumlu tutulamaz. Herhangi bir sağlık sorununla karşılaşırsanız lütfen doktorunuza başvurunuz.