Akdeniz Mutfağı
Sebze, tahıl ve meyve tüketimi fazla, et ve katı yağ tüketimi az olan Akdeniz mutfağı dengeli, düzenli ve sağlıklı beslenme konusunda örnek. Diyetin günlük alınan gıdaların tümü olduğunu belirten Selçuk Üniversitesi (SÜ) Meram Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi ve Türk Diyabet Vakfı Konya Şubesi Başkanı Prof. Dr. Ahmet Kaya, 'Örneğin, şeker hastaları kızartma tüketmemelidir. Ancak, kızartma sadece şeker hastasının değil, sağlıklı bir bireyin de tüketmemesi gereken bir yiyecek türü.
DENGELİ BESLENME
Şeker hastalarının beslenme şekillerinin perhiz olarak algılanması yanlış. Yapılan dengeli, düzenli ve sağlıklı beslenmedir. Bu sağlıklı beslenme biçimine Akdeniz mutfağı örnektir. Akdeniz mutfağında sebze, tahıl ve meyve tüketimi fazla, et ve katı yağ tüketimi azdır' dedi.  

Copyright © 2017 · Tüm Hakları Saklıdır · HastaAdam.com

Sorumluluk Reddi: HastaAdam.com adresindeki tüm bilgiler yalnızca genel bilgi amacıyladır, tıbbi tavsiye veya doktorunuzun tedavisi yerine geçmez. HastaAdam.com hiçbir şekilde kullanıcıların siteden elde ettikleri bilgileri kullanarak yaptıkları tıbbi tedavilerden sorumlu tutulamaz. HastaAdam.com aynı şekilde link verdiği sitelerden de sorumlu tutulamaz. Herhangi bir sağlık sorununla karşılaşırsanız lütfen doktorunuza başvurunuz.