Kabuğunda Vitamin Yok, Zehir Var!
Günümüz tarımında meyvelerin böcek gibi zararlılardan korunması için pestisit denilen ilaçlarla muamele görmektedir. Ancak bu zararlı maddeler pazardan aldığımız meyvelerle gelmekte, su altında yıkama ile uzaklaştırılamamaktadır. Bu nedenle de bilim adamları bu zararlı maddelerin etkisini azaltacak yeni bir solüsyon keşif ettiler.


Sebze ve meyveleri bu kalıntılardan arındırmak için su ile yıkamak yetmiyor; çünkü ilaçlar yağmur ve sulamaya karşı dayanıklı olması için özellikle yağ ve petrokimya bazlı olarak üretiliyor. Biyolojik olarak doğada çözünebilen yağ çözücü ve temizleyicilerden oluşan Environne isimli temizleyici, sebze ve meyveler üzerindeki tarım ilacı kalıntılarını, mumlu, yağlı tabakaları ve bunların içine hapsolmuş zararlı organizmaları ortadan kaldırıyor. Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi (FDA) tarafından onaylanmış Environne, greyfurt çekirdeği, portakal ve limon özleri ile erik ve çilek türü meyvelerden oluşuyor. Environne, eczanelerde satışa sunuluyor.

Copyright © 2017 · Tüm Hakları Saklıdır · HastaAdam.com

Sorumluluk Reddi: HastaAdam.com adresindeki tüm bilgiler yalnızca genel bilgi amacıyladır, tıbbi tavsiye veya doktorunuzun tedavisi yerine geçmez. HastaAdam.com hiçbir şekilde kullanıcıların siteden elde ettikleri bilgileri kullanarak yaptıkları tıbbi tedavilerden sorumlu tutulamaz. HastaAdam.com aynı şekilde link verdiği sitelerden de sorumlu tutulamaz. Herhangi bir sağlık sorununla karşılaşırsanız lütfen doktorunuza başvurunuz.