Meyve Suyu Çocukları Obez Yapmaz
Amerikalı araştırmacılar, meyve suları çocuklarda obeziteye neden olduğuna dair genel kanıyla çalışmalarıyla çürüttüler.

Baylor Colloge Tıp fakültesinde doktor olan Therasa ve ekibi, 3,618 çocuk üzerinde yaptıkları araştırmada, çocukların boy ve kiloları hesaplandı, günde yaklaşık bir su bardağı meyve suyu ile yaklaşık 58 kalori aldıkları hesaplandı. Meyve suyu tüketimi ve fazla kilo arasında herhangi bir ilişki bulunamazken, meyve suyu içen çocukların, aynı zamanda karbonhidrat, C vitamini, potasyum, riboflavin, magnezyum, demir ve folat aldıkları tespit edildi.
Araştırmacılar, meyve suyunun tadının doğal olarak tatlı olduğunu, böylelikle vitamin ve minarellerini bu yoldan almalarının daha kolay olduğu vurulandı.


Not; yukarıdaki çalışma 2 haziran tarihinde yayınlanan Archives of Pediatrics & Adolescent Medicine dergisinden alımıştır.

Copyright © 2017 · Tüm Hakları Saklıdır · HastaAdam.com

Sorumluluk Reddi: HastaAdam.com adresindeki tüm bilgiler yalnızca genel bilgi amacıyladır, tıbbi tavsiye veya doktorunuzun tedavisi yerine geçmez. HastaAdam.com hiçbir şekilde kullanıcıların siteden elde ettikleri bilgileri kullanarak yaptıkları tıbbi tedavilerden sorumlu tutulamaz. HastaAdam.com aynı şekilde link verdiği sitelerden de sorumlu tutulamaz. Herhangi bir sağlık sorununla karşılaşırsanız lütfen doktorunuza başvurunuz.