Mutlu Olmak İçin Gülümse
The Sun gazetesi, Psikolog Dr David Lewis'in 109 denek üzerinde yaptığı araştırmaya geniş yer verdi. Buna göre gülümsemek 16 bin sterlin (40 bin YTL) ya da 2 bin çikolataya eşit değerde.

Çünkü gülümseyen bir yüz fotoğrafı gösterilen denekler, kendilerine para ve çikolata verildiğinde aynı oranda mutlu oldu. Daha da önemlisi bu sevinç, cinsel ilişki sırasında salgılanan mutluluk hormonundan bile daha fazla çıktı. Gülümseyen kişinin kim olduğu da büyük önem taşıyor. 109 deneğin beyin ve kalp fonksiyonlarını inceleyen araştırmacılar, sevdiği birinin gülümsediğini görenlerin kimyasında önemli değişiklikler kaydetti. Yani gönüllü olarak araştırmaya katılanlar, bir arkadaşlarının gülümsemesiyle mutlu oldu. Ancak Tony Blair ve Prens Charles'ın tebessümleri yüzlerinde tamamen ters bir etki yarattı. Gülümseten yüzler


Ayrıca bin kişi üzerinde yapılan diğer bir araştırmaya göre, Robbie Williams ve Geri Halliwell, insanları en mutlu eden yüzler oldu. Oylamaya katılanlar Tony Blair ve Prens Charles'ın gülüşlerinin negatif etki yarattığı konusunda hemfikir.

Copyright © 2017 · Tüm Hakları Saklıdır · HastaAdam.com

Sorumluluk Reddi: HastaAdam.com adresindeki tüm bilgiler yalnızca genel bilgi amacıyladır, tıbbi tavsiye veya doktorunuzun tedavisi yerine geçmez. HastaAdam.com hiçbir şekilde kullanıcıların siteden elde ettikleri bilgileri kullanarak yaptıkları tıbbi tedavilerden sorumlu tutulamaz. HastaAdam.com aynı şekilde link verdiği sitelerden de sorumlu tutulamaz. Herhangi bir sağlık sorununla karşılaşırsanız lütfen doktorunuza başvurunuz.