Hayvan Zekası
Araştırmalara göre, domuz çıkarı için plan yapıyor, tavuk kapı açmayı öğrenebiliyor, koyun ifadeye göre tepki veriyor!

İngiliz bilim adamları koyun, tavuk gibi çiftlik hayvanlarının sanıldığı gibi "akılsız" olmadığını ortaya çıkardı.

 Cambridge'deki Babraham Enstitüsü tarafından yapılan araştırmalar, bu hayvanların, insanlar gibi kıskançlık ve sevgi gibi duygulara da sahip olduğunu gösterdi. Araştırmaya göre, hayvanların duygu ve zekâsı hakkında elde edilen bulgular şöyle: Koyun: 50 koyunu ve en az 10 insanın yüzünü iki yıl boyunca hafızalarında tutabilirler. Yüz ifadelerine tepki verirler, gülen insanları severler.

Tavuk: Niyetleri ve beklentileri vardır, insanları birbirinden ayırt edebilirler. Köpek ve atların hızıyla yönlerini bulabilir, kapı açma gibi hareketleri öğrenebilirler.

Domuz: Kendi çıkarları için diğer hayvanları kandırmak konusunda karmaşık planlar yaparlar.

Balık: Üç saniyelik hafızaya sahip oldukları şeklindeki yaygın inanışın aksine zekâlarını kullanabilirler.

Papağan: Zekâ düzeyleri, 5 yaşındaki bir çocukla karşılaştırılabilir. İki farklı nesne gösterildiğinde renk, şekil ve doku farklılıklarını dille anlatabilirler.

Copyright © 2017 · Tüm Hakları Saklıdır · HastaAdam.com

Sorumluluk Reddi: HastaAdam.com adresindeki tüm bilgiler yalnızca genel bilgi amacıyladır, tıbbi tavsiye veya doktorunuzun tedavisi yerine geçmez. HastaAdam.com hiçbir şekilde kullanıcıların siteden elde ettikleri bilgileri kullanarak yaptıkları tıbbi tedavilerden sorumlu tutulamaz. HastaAdam.com aynı şekilde link verdiği sitelerden de sorumlu tutulamaz. Herhangi bir sağlık sorununla karşılaşırsanız lütfen doktorunuza başvurunuz.