Elektromanyetik Kirlenme

Bilgisayarlar, cep telefonları, televizyonlar...

Yaşamımızı kolaylaştıran bu teknolojik ürünler aslında birer elektromanyetik kirlilik kaynağı. Yani birer radyasyon deposu. Onların özellikle çocukların sağlığı üzerinde olumsuz etkileri var. Gündelik yaşantının vazgeçilmezlerinden biri cep telefonlarının sağlığımızı etkilememesi için bazı noktalara dikkat edilmesi gerekiyor. Özellikle kalp pili taşıyanlar tarafından en azından yapılmaması, göğüs üzerinde taşınmaması, günlük konuşma miktarının 10 dakika ile sınırlı kalmasını ve kesinlikle kulaklık takılmasını öneriliyor. Dünya Sağlık Örgütü, 16 yaşından küçük çocukların cep telefonu kullanmasını önermiyor.

Bilgisayarlar da Sağlımızı Olumsuz Etkiliyor

Çocukların bilgisayar ile oyun oynama yerine sokakta oynamasını öneriliyor. Dünya Sağlık Örgütü, yüksek gerilim hatlarının kent içinde olması tehlikesine dikkat çekiyor. Bunun, çocuklar da kan kanseri riskini 2 kat artırdığı belirtiliyor.

Copyright © 2017 · Tüm Hakları Saklıdır · HastaAdam.com

Sorumluluk Reddi: HastaAdam.com adresindeki tüm bilgiler yalnızca genel bilgi amacıyladır, tıbbi tavsiye veya doktorunuzun tedavisi yerine geçmez. HastaAdam.com hiçbir şekilde kullanıcıların siteden elde ettikleri bilgileri kullanarak yaptıkları tıbbi tedavilerden sorumlu tutulamaz. HastaAdam.com aynı şekilde link verdiği sitelerden de sorumlu tutulamaz. Herhangi bir sağlık sorununla karşılaşırsanız lütfen doktorunuza başvurunuz.