Vitiligo Tedavisi
Boğaziçi Tıp Merkezi, Medikal Estetik ve Kozmetoloji departman sorumlusu Dr. Mustafa Karataş, "kalıcı makyaj, tıbbi kamuflaj" sisteminin birçok cilt probleminin estetik kusurunu kapatmada kullanıldığını ve başarılı sonuçlar elde edildiğini ifade ediyor.  Vitiligo hastalarının hiçbir profesyonel ürünle kapanmayan sedefi beyazlıktaki pigmentsiz (renksiz) alanlarını, tıbbi kamuflajla giderdiklerini anlatan Dr. Karataş, sözlerini şöyle sürdürüyor: "Tıbbi kamuflajı kalıcı makyaj gibi düşünebiliriz.
Vitiligo hastalarının ciltlerindeki sedefi beyaz lekeleri, birkaç seansta ten rengine en yakın renkler ile kamufle edebiliyoruz. Bu tedavi kişilerin özgüvenini artırıyor, psikolojilerine pozitif destekte bulunuyor." Kalıcı makyaj-tıbbi kamuflaj yöntemlerinin kullanıldığı tek sağlık sorunu vitiligo değil. Ameliyat ve yara izlerinin, cilt rengi bozukluklarının, meme başı estetiği sorunlarının tedavisinde de bu yöntemden yararlanılıyor. Kalıcı makyaj- tıbbi kamuflaj uygulamalarının, uzman bir hekim tarafından, hastane ortamında uygulanmasının başarı oranını artırdığını ve enfeksiyon riskini ortadan kaldırdığını belirten Dr. Karataş, "Kalıcı makyaj ve tıbbi kamuflaj uygulamasının kalıcılığı, çevresel ve kişisel faktörlere bağlı olarak 5-10 yıl arasındadır" diyor.

Copyright © 2017 · Tüm Hakları Saklıdır · HastaAdam.com

Sorumluluk Reddi: HastaAdam.com adresindeki tüm bilgiler yalnızca genel bilgi amacıyladır, tıbbi tavsiye veya doktorunuzun tedavisi yerine geçmez. HastaAdam.com hiçbir şekilde kullanıcıların siteden elde ettikleri bilgileri kullanarak yaptıkları tıbbi tedavilerden sorumlu tutulamaz. HastaAdam.com aynı şekilde link verdiği sitelerden de sorumlu tutulamaz. Herhangi bir sağlık sorununla karşılaşırsanız lütfen doktorunuza başvurunuz.