Astımın Belirtileri
Akciğerlere giren hava, daralan hava yollarından dışarı çıkarken zorlanır ve ıslık sesine benzer bir ses (hırıltı) çıkarır. Bu duruma astım nöbeti denir. Bu durumda doktorunuzun önerdiği şekilde ilaçlarınızı kullanmanız ve yakınmalarınız düzelmezse hastaneye başvurmanız gerekir. Astım nöbetinin ilk işaretlerini tanıyabilir ve hemen tedavisine başlayabilirseniz, astım nöbetinin gelişini engelleyebilir veya kısa sürede düzelmesini sağlayabilirsiniz.

Bu işaretlerden bazıları:

* Nezle, grip gibi üst solunum yolu hastalıkları * Gözlerde sulanma, yaşarma, peş peşe hapşırıklar * Peş peşe öksürükler, özellikle gece öksürüğü * Gözlerin altında morumsu halkalarla belirginleşme * Uykuda huzursuzluk, rahat uyuyama * Peak Flow Metre (PFM) aleti kullanılıyorsa, PEF (zorlu akım hızı) değerlerinde düşme.  

Copyright © 2017 · Tüm Hakları Saklıdır · HastaAdam.com

Sorumluluk Reddi: HastaAdam.com adresindeki tüm bilgiler yalnızca genel bilgi amacıyladır, tıbbi tavsiye veya doktorunuzun tedavisi yerine geçmez. HastaAdam.com hiçbir şekilde kullanıcıların siteden elde ettikleri bilgileri kullanarak yaptıkları tıbbi tedavilerden sorumlu tutulamaz. HastaAdam.com aynı şekilde link verdiği sitelerden de sorumlu tutulamaz. Herhangi bir sağlık sorununla karşılaşırsanız lütfen doktorunuza başvurunuz.