Köpek Sahibine Tanı Koydu

Yorkshire teriyer cinsi bir köpek sahibinin hastalığına tanı koyarak bir anda ülkesinin gündemine oturdu ve koku yoluyla tanı konulup konulmayacağını bir kez daha tartışmaya sundu.Pamela (köpeğin sahibi) yürüdüğü zaman sol ayağında bir ağrı hissediyordu, ama bu ağrıyı pekte fazla önemsemiyordu. Fakat, köpeği morgan bu duruma izin vermedi, çok garip tavırlar sergilemeye başladı. "İlk başta köpeğin bir sorunu olduğunu zannettim, sürekli ağrıyan ayağımın üzerinde zıplayarak adeta bana bir şeyler söylemek istiyordu. Daha sonra bacağıma aynada baktığımda bir dizime doğru bir kızarıklık olduğunu gördüm ve hemen doktorumu aradım." Doktoru tarafından sepsis (kan dolaşımının bakteriler tarafından isitila edilmesi) tanısı konuldu, kısa bir süre sonrada enfeksiyon tüm vücuduna yayıldı. Bazı insanlar bunun sadece bir 6.his olduğunu söylese de bazı kanser araştırma merkezleri hayvanların kanseri haber verdiklerini gösteren araştırmalar olduğunu söylüyor. 9 yaşındaki bir Avustralya çoban köpeği sahibinin sürekli göğsünü ittirmesi ile şüphelenen sahibi doktoruna başvurarak melanoma (deri kanseri) olduğunu öğrendi. Yalnızca köpekler değil kedilerinde aynı şekilde bir çok kez sahiplerine hastalıkları konusunda yardım ettikleri görüldü.
Geçen sene bir bakım evinde yaşayan bir kedi, 25 tane yaşlının ölümünün yaklaştığını tespit ederek meşhur olmuştu.
 


Bakım evi çalışanları, kedi bir yaşlının (pek çoğu yatalak hastalar) yanında kalmaya başladığı zaman, yaşlının yakınlarına haber vererek onların son bir kez daha yakınlarını görmesini söylüyorlar. Bu konu dünyaca ünlü tıp dergisi The New England Journal Of Medicine dergisinde yayınlanmıştı. Eğer köpeğiniz veya kediniz sizi rahatsız ederse bunu bir işaret olarak algılayın.

Copyright © 2017 · Tüm Hakları Saklıdır · HastaAdam.com

Sorumluluk Reddi: HastaAdam.com adresindeki tüm bilgiler yalnızca genel bilgi amacıyladır, tıbbi tavsiye veya doktorunuzun tedavisi yerine geçmez. HastaAdam.com hiçbir şekilde kullanıcıların siteden elde ettikleri bilgileri kullanarak yaptıkları tıbbi tedavilerden sorumlu tutulamaz. HastaAdam.com aynı şekilde link verdiği sitelerden de sorumlu tutulamaz. Herhangi bir sağlık sorununla karşılaşırsanız lütfen doktorunuza başvurunuz.