Egzersizin Faydaları
Egzersiz kan basıncını düşürüyor, kalp atışını kontrol altına alıyor. 

Yeni bir araştırmada, yüksek tansiyon ya da hipertansiyon hastalarında egzersizin kan basıncını düşürmede ve kalp atışını kontrol altına almada yardımcı olduğu belirtildi.

Brezilya'daki Sao Paulo Üniversitesi Kalp Enstitüsü'nden Dr. Mateus C. Laterza ve meslektaşları tarafından yapılan araştırmada, 4 ay boyunca haftada 3'er saat egzersiz yapan 40'lı yaşların ortasındaki 11 hipertansiyon hastası ile egzersiz yapmayan 9 hipertansiyon hastası takip edildi. Tansiyonu normal seyreden 12 kişilik bir grup da araştırmaya dahil edildi. Araştırmanın sonucunda egzersiz eğitimi yapanlarda kalp ritmi ve kan basıncını kontrol altına almaya yardım eden sinir reflekslerinin geliştiği görüldü. Bunun da hipertansiyon hastalarında kan basıncının düşmesine yardım ettiği belirtildi. Araştırmacılar, daha önceki çalışmaların, zayıf sinir reflekslerinin kalp krizi sonrası ani ölümlerde risk faktörü olduğunu gösterdiğini hatırlattı
 

Copyright © 2017 · Tüm Hakları Saklıdır · HastaAdam.com

Sorumluluk Reddi: HastaAdam.com adresindeki tüm bilgiler yalnızca genel bilgi amacıyladır, tıbbi tavsiye veya doktorunuzun tedavisi yerine geçmez. HastaAdam.com hiçbir şekilde kullanıcıların siteden elde ettikleri bilgileri kullanarak yaptıkları tıbbi tedavilerden sorumlu tutulamaz. HastaAdam.com aynı şekilde link verdiği sitelerden de sorumlu tutulamaz. Herhangi bir sağlık sorununla karşılaşırsanız lütfen doktorunuza başvurunuz.