Amerika'da Şişmanlık
3 yetişkinden biri "çok şişman", 5 çocuktan biri "çok fazla şişman". obez

Şişmanlık tüm dünyada özellikle yeni kuşakları tehdit eden bir tehlike... Amerika Birleşik Devletleri ise bilimsel adıyla obezite konusunda "alarm" çanları çalan önde gelen ülkelerden. Ülkede her üç kişiden biri "çok şişman" sınıflamasında.

Hazır ve şişmanlatıcı yiyeceklerin çok yaygın olduğu ülkede, her üç yetişkinden biri çok şişman, her beş çocuktan biri de, çok şişmandan da fazla bir konumu anlatan "çok fazla şişman" durumunda. Amerikan makamları, salgın hastalık olarak tanımladıkları şişmanlığa karşı önlem arayışında.

Bazı eyaletler, okullarda belirli aralıklarla kilo ölçümleri yapma ve müfredata sağlıklı beslenme dersleri koyma yoluna gidiyor. Amerikalı çocuklar ise anketlerde en sevdiği yiyeceklerin, dondurma, çikolata ve patates kızartması olduğunu söylüyor.

Copyright © 2017 · Tüm Hakları Saklıdır · HastaAdam.com

Sorumluluk Reddi: HastaAdam.com adresindeki tüm bilgiler yalnızca genel bilgi amacıyladır, tıbbi tavsiye veya doktorunuzun tedavisi yerine geçmez. HastaAdam.com hiçbir şekilde kullanıcıların siteden elde ettikleri bilgileri kullanarak yaptıkları tıbbi tedavilerden sorumlu tutulamaz. HastaAdam.com aynı şekilde link verdiği sitelerden de sorumlu tutulamaz. Herhangi bir sağlık sorununla karşılaşırsanız lütfen doktorunuza başvurunuz.