Böcek Sokması
Arı sokması alerjisine en etkili müdahale öncelikle arı sokmasını engellemektir.

Bu nedenle; dışarı çıkacağınız zaman böcek uzaklaştıran bir ilacı açık yerlerinize sürün. Üzerinde çiçek deseni bulunan, koyu renkli, parlak giyeceklerden uzak durun. Arı yuva ve kovanlarını rahatsız etmekten sakının. Yalın ayakla dışarıda dolaşmayın. Kokusu etkili parfüm ve deodorant kullanmaktan uzak durun. Kollarınız ve bacaklarınız kapalı olsun. Çöp kutularında ve benzeri yerlerden uzak durun. Bahçenizi ve açık alanlarınızı çöplerden arındırın.
Çim biçmeyin, eğer biçilmesi gerekiyorsa bir başkasından yardım isteyin.

Arabaya binmeden önce, aracınızda arı bulunmadığından emin olun. Eğer etrafınızda arı olduğunu görürseniz yavaş hareketlerde oradan uzaklaşın. Eğer bir böcek üzerinize konarsa, uçup gidinceye kadar bekleyin, tehdit hissetmeyen böcek sizi sokmayacaktır.
 

Copyright © 2017 · Tüm Hakları Saklıdır · HastaAdam.com

Sorumluluk Reddi: HastaAdam.com adresindeki tüm bilgiler yalnızca genel bilgi amacıyladır, tıbbi tavsiye veya doktorunuzun tedavisi yerine geçmez. HastaAdam.com hiçbir şekilde kullanıcıların siteden elde ettikleri bilgileri kullanarak yaptıkları tıbbi tedavilerden sorumlu tutulamaz. HastaAdam.com aynı şekilde link verdiği sitelerden de sorumlu tutulamaz. Herhangi bir sağlık sorununla karşılaşırsanız lütfen doktorunuza başvurunuz.