Alerji Tedavisi
Etraftaki tüm alerjenlerden uzaklaşmak her zaman imkan dahilinde değildir, buna ek olarak antialerji ilaçlarınıda kullanmak gerekmektedir.

1-Semptomatik İlaçlar; Bunlar alerji semptomları üzerine etkilidirler. 2-Antihistaminikler; Vücuttan salındığı zaman alerjiye neden olan histaminlerin salınmasını engellerler. 3-Antiinflamatuarlar; histamin gibi maddelerin salınmasını engellerler. 4-Lökotrien reseptör antagonistleri; Yeni bir gruptur.
Bu konuda, bir alerji ve immünoloji uzmanı her zaman en iyi seçenektir. Alerji olup olmadığınızı anlamak için, doktorunuz hastalık hikayenizi dinleyecektir ve sizi muayene edecektir. Gerekli gördüğü takdirde hangi etkene alerjiniz olduğunu öğrenmek için alerji testi ve kan testi isteyecektir. Tanı kesinleştikten sonra, doktor size bir tedavi programı sunacaktır. İlk adım etken karşılaşma riskini azaltmaktır, ilaveten alerji semptomlarını azaltacak bir ilaç verilebilir.
Özet olarak; alerji pek çok hücrenin, kimyasal maddenin ve vücut organlarının etkileştiği karmaşık bir olaylar zinciridir. Henüz hastalığı tamamıyla ortadan kaldırabilecek bir tedavi yöntemi, maalesef bulunmamaktadır.

Copyright © 2017 · Tüm Hakları Saklıdır · HastaAdam.com

Sorumluluk Reddi: HastaAdam.com adresindeki tüm bilgiler yalnızca genel bilgi amacıyladır, tıbbi tavsiye veya doktorunuzun tedavisi yerine geçmez. HastaAdam.com hiçbir şekilde kullanıcıların siteden elde ettikleri bilgileri kullanarak yaptıkları tıbbi tedavilerden sorumlu tutulamaz. HastaAdam.com aynı şekilde link verdiği sitelerden de sorumlu tutulamaz. Herhangi bir sağlık sorununla karşılaşırsanız lütfen doktorunuza başvurunuz.